Як жінки грають в азартні ігри? / Пін Ап – відоме казино з широким асортиментом брендових азартних ігор

Як Жінки Грають В Азартні Ігри?

Як жінки грають в азартні ігри?

Інформація щодо ігрової залежності (лудоманії), її проявів та наслідків, методик лікування

Інформація щодо ігрової залежності (лудоманії), її проявів та наслідків, а також існуючих методик лікування патологічної та проблемної ігрової залежності

Американською психіатричною асоціацією (АРА) у «Діагностичному і статистичному керівництві по психічних розладах» (DSM-5), оновленому у травні року, патологічні азартні ігри було перенесено в главу про залежність. Таке рішення АРА обґрунтовувалося результатами численних досліджень в області психології, нейробіології та генетики, які показали, що азартні ігри та наркоманія є суттєво подібнішими, ніж передбачалося раніше [1].

На сьогоднішній день дослідження демонструють, що патологічні гравці та споживачі наркотичних речовин поділяють схожу генетичну схильність до імпульсивності і прагненні до винагороди. Так само, як залежні від психоактивних речовин потребують сильніших доз, патологічні гравці потребують щоразу більш ризикованих дій. Так само як споживачі наркотичних речовин, відчувають симптоми відміни, коли їх позбавляють хімічної речовини, так і азартні гравці, страждають від позбавлення гострих відчуттів, яких вони очікують [2,3,4].

Пристрасть до ігор було офіційно визнано Всесвітньою Організацією Охорони Здоров’я (ВООЗ) психічним розладом, а таке поняття як «ігровий розлад» включено до го видання нормативного документа «Міжнародна статистична класифікація хвороб» (МКХ; 6С51; ICD11) та віднесено до розділу 06 «Розлади психіки, поведінки або розвитку нервової системи »[5].

Критерії. Розлад, пов’язаний з азартними іграми, характеризується моделлю постійної або періодичної поведінки в азартних іграх, яка може бути онлайн (тобто через Інтернет) або офлайн, що проявляється:

  1. порушенням контролю над азартними іграми (наприклад, початок, частота, інтенсивність, тривалість, припинення, контекст);
  2. підвищення пріоритету азартних ігор такою мірою, що азартні ігри отримують перевагу над іншими життєвими інтересами та повсякденною діяльністю;
  3. продовження або ескалація азартних ігор, незважаючи на настання негативних наслідків.

Модель поведінки має достатній ступінь серйозності, що призводить до значного погіршення в особистому, родинному житті, а також соціальній, освітній, професійній або інших важливих сферах функціонування. Характер поведінки при нездоровому захопленні азартними іграми може бути безперервним або епізодичним та повторюваним.

Розлад азартних ігор зазвичай проявляється протягом не менше 12 місяців (термін для призначення діагнозу), хоча необхідна тривалість може бути скорочена, якщо усіх діагностичних вимог дотримано, а симптоми є серйозними [6].

DSM-5, що вважається золотим стандартом Американської психіатричної асоціації з психічного здоров'я, створеним експертами у сфері психічного здоров'я для діагностики ігрової залежності використовує наступні критерії:

  1. Стійка та повторювана потреба грати в азартні ігри, яка викликає клінічно значущі порушення, що виражаються щонайменше чотирма ознаками, наявними у гравця протягом 12 місяців;
  2. Потреба збільшувати розмір ставок з метою досягнення бажаної гостроти відчуттів;
  3. Занепокоєння та роздратування під час спроб скоротити час гри або залишити гру;
  4. Неодноразові, але безуспішні спроби контролювати власну пристрасть до гри, скоротити час гри або кинути грати;
  5. Заклопотаність грою (наприклад, постійне повернення в думках до минулого досвіду ігор, думки про те, як отримати перевагу в грі, або планування чергової можливості зіграти, продумування способу знайти кошти для гри).
  6. Багато схильних до ігор відчувають себе пригніченими (відчуття безпорадності, провини, тривоги, депресії);
  7. Повернення через кілька днів після програшу з метою відігратися (повернути програне);
  8. Брехня з метою приховати рівень залученості в гру;
  9. Азартні ігри ставлять під загрозу стосунки з близькими, роботу, навчання або перспективи кар'єрного зростання.
  10. У разі відсутності коштів через гру людина перекладає вирішення цих проблем на інших.
  11. Ігрова поведінка не пояснюється маніакальним розладом.

Наявність чотирьох з наведених ознак у людини вказує за DSM-5 на ігрову залежність [6].

DSM-5 розрізняє три ступені важкості ігрової залежності:

Легка: відповідність критеріям

Помірна: відповідність критеріям

Важка: відповідність критеріям

DSM-5 також розрізняє епізодичну та стійку ігрову залежність:

  1. Епізодична: відповідність діагностичним критеріям, що виявляється більш ніж один раз, при цьому вираженість симптомів між періодами ігрової залежності знижується мінімум на кілька місяців;
  2. Стійка: симптоми сталі, проявляються протягом декількох років.

Згідно DSM-5, ігрова залежність може перейти в стадію ремісії.

Розрізняють два види ремісії:

Рання ремісія: після підтвердження відповідності усім критеріям ігрової залежності ні одна з ознак не виявляється протягом місяців;

Стійка ремісія: після підтвердження відповідності усім критеріям ігрової залежності ні одна з ознак не виявляється протягом більше 12 місяців.

Самодіагностика. Для здійснення оцінки проблеми з азартними іграми варто звертатися за допомогою до фахівців (сімейного лікаря, лікаря-психіатра).

Самостійно ж оцінити власний стан можна за допомогою спеціальних онлайн-опитувальників [7].

Скористатись допомогою спеціалізованих міжнародних ресурсів (у тому числі українською мовою), таких як центр Gambling Therapy (глобальна послуга, що пропонує безкоштовні практичні поради та емоційну підтримку всім, хто постраждав від азартних ігор) [8].

Використати Інструмент самооцінки (анкета англ. мовою) [9,10].

Фактори ризику.

  1. Розлади психічного здоров'я. Люди, які нав'язливо грають, часто мають проблеми зі зловживанням психоактивними речовинами, страждають від розладів особистості, депресії або тривоги. Компульсивні азартні ігри також можуть бути пов'язаними з біполярним розладом, обсесивно- компульсивним розладом (ОКР) або синдромом дефіциту уваги / гіперактивності (СДУГ);
  2. Вік. Патологічна пристрасть до азартних ігор частіше зустрічається у людей молодого та середнього віку. Азартні ігри у дитинстві або підлітковому віці підвищують ризик розвитку залежності від азартних ігор. Разом з тим пристрасть до азартних ігор серед літніх людей також може бути проблемою;
  3. Стать. Пристрасть до азартних ігор частіше зустрічається у чоловіків, ніж у жінок. Жінки, які грають в азартні ігри, як правило розпочинають грати пізніше та можуть швидше стати залежними. Водночас моделі азартних ігор серед чоловіків і жінок стають все більш схожими;
  4. Вплив сім'ї або друзів. Якщо у членів сім'ї або друзів є проблеми з азартними іграми, шанси, що вони з'являться у гравця, теж є вищими;
  5. Ліки, що застосовуються для лікування хвороби Паркінсона та синдрому неспокійних ніг. Агоністи дофаміну, мають рідкісний побічний ефект, який подекуди може призводити до компульсивної поведінки, включаючи азартні ігри;
  6. Певні характеристики особистості. Імпульсивні, неспокійні або схильні до нудьги особи можуть більше піддаватись ризику, пов’язаному з пристрастю до азартних ігор.

Ускладнення. Пристрасть до азартних ігор може мати серйозні та довгострокові наслідки для життя людини, наприклад:

  1. Проблеми в стосунках;
  2. Фінансові проблеми, у тому числі банкрутство;
  3. Правові проблеми або позбавлення волі;
  4. Низька продуктивність праці або втрата роботи;
  5. Незадовільний загальний стан здоров'я;
  6. Самогубство, спроби самогубства або суїцидальні думки.

Превентивні заходи.

Хоча не існує перевіреного способу запобігти нездоровому захопленню азартними іграми, але корисними залишаються освітні програми, орієнтовані на окремих осіб та групи підвищеного ризику. Відомо, що освіта, просвіта та інформування про наслідки ігрової залежності здатні позитивно впливати на поведінковий вибір людини.

Якщо особа має фактори ризику компульсивної пристрасті до азартних ігор, варто подбати про те, щоб уникати:

- азартних ігор в будь-якій формі;

- людей, які грають в азартні ігри;

- місць, де вони відбуваються.

Звертатися до фахівців рекомендується за перших ознаках проблеми та для запобігання погіршенню стану пристрасті до азартних ігор.

Лікування та корегування стану.

Подібність між патологічними азартними іграми і розладами, пов'язаними з вживанням психоактивних речовин, включаючи нейробіологічний збіг, допомогла підібрати адекватні способи їх коригування [11]. Так патологічні гравці набагато краще реагують на ліки і терапію, яка використовується для лікування залежностей, ніж на стратегії для приборкання компульсії. 3 причин, які залишаються неясними, ліки, що використовуються для лікування наркозалежності, виявилися також ефективними в лікуванні ігрової залежності [12].

Значна кількість досліджень підтверджує, що ще одним ефективним засобом лікування залежності є когнітивно-поведінкова терапія, під час якої люди вчаться чинити опір небажаним думкам та звичкам.

Лікування нав’язливих азартних ігор характеризується підвищеною складністю. Як правило люди важко визнають, що мають проблеми. А головним компонентом лікування є саме визнання того, що особа - завзятий гравець.

Лікування компульсивної пристрасті до азартних ігор може включати наступні підходи:

Терапія.

Поведінкова або когнітивно-поведінкова, сімейна терапія. Поведінкова терапія використовує систематичний вплив на поведінку, вчить навичкам, що дозволяють знизити бажання грати. Когнітивно-поведінкова терапія спрямована на виявлення ірраціональних і негативних переконань та заміну їх здоровими, позитивними.

Ліки.

Антидепресанти та стабілізатори настрою можуть допомогти при депресії, ОКР або СДУГ. Варто пам’ятати, що лікування призначає лікар – психіатр.

Групи самодопомоги.

Розмови з іншими людьми, які мають проблеми з азартними іграми, можуть бути корисною частиною лікування. Про наявність груп самодопомоги та додаткові ресурси може розповісти лікуючий лікар.

В програму боротьби з цією залежністю важливо також залучати родину та оточення.

Корисні ресурси:

  1. Diagnostic And Statistical Manual Of Mental Disorders, Fifth Edition. goalma.org Luke Clark.
  2. Pathological Choice: The Neuroscience of Gambling and Gambling Addiction. J Neurosci. Nov 6; 33(45): – doi: /JNEUROSCI PMCID: PMC goalma.org
  3. Luke Clark. Pathological Choice: The Neuroscience of Gambling and Gambling Addiction. J Neurosci. Nov 6; 33(45): – doi: /JNEUROSCI PMCID: PMC goalma.org
  4. Paola Mascia, Nichole M Neugebauer. Exposure to conditions of uncertainty promotes the pursuit of amphetamine. Neuropsychopharmacology volume 44, pages – DOI goalma.org goalma.org
  5. ICD/International Classification of Diseases 11th Revision · The global standard for diagnostic health information goalma.org goalma.org#/http%3a%goalma.org%2ficd%2fentity%2f
  6. What is Gambling Disorder?
    goalma.org#:~:text=A%20diagnosis%20of%20gambling%goalma.org%20on%20or%20stop%20gambling
  7. Compulsive gambling. Mayo Clinic
    goalma.org goalma.org
  8. goalma.org?=self-assesment
  9. goalma.org
  10. goalma.org
  11. Petry NM, Blanco C, Auriacombe M, Borges G, Bucholz K, Crowley TJ, Grant BF, Hasin DS, O'Brien C. An overview of and rationale for changes proposed for pathological gambling in DSM J Gambl Stud. doi: /s
  12. Leeman RF, Potenza MN. Similarities and differences between pathological gambling and substance use disorders: a focus on impulsivity and compulsivity. Psychopharmacology (Berl). Jan;(2) doi: /s

*матеріали надано державною установою «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України» на запит КРАІЛ

Почати Безкоштовну Гру в Книга Ра
🎰 Азартна ГраСлот Автомат
🎲 Софт АвтоматуNovobet
🆓 Безкоштовна ГраТак
💰 Автомат на ГрошіТак
⬆ Подвоювання❤️♠️
🏆 Бонусна Гра📙📙📙

Ігровий Автомат Книга РаВиключною особливістю грального автомату Book of Ra є його шалена та неймовірна популярність. Це перший азартний однорукий бандит, що запровадив єгипетську тематику. На той час ніхто не очікував, що це спрацює. Однак такий хід настільки сподобався споживачам азартних розваг, що цей слот і досі займає лідируючі позиції серед конкурентів.

Якщо ж ви знайомитися з апаратом Книжки уперше, то ми наполягаємо на вивченні його в безкоштовній версії. Гравці ж із досвідом можуть обрати казино з нашого рейтингу та спробувати пограти на реальні гроші (гривні).

Чому Ігрові Автомати Novomatic в цілому та Book of Ra дуже Популярні

Книгу Ра створено австрійськими майстрами гральної справи у компанії що зветься Novomatic. Багатьом українцям вона може бути відомою за назвами Гамінатор, Грінтюб або Адмірал. Компанія існує на ринку розваг вже більше 30 років. Секретом її високої популярності в Україні можна назвати присутність її продуктів у клубах розваг в ті роки.

Загальними перевагами слотів Новоматік перед іншими виробниками можна назвати простий та водночас зрозумілий дизайн, цікавий сюжет та великі розміри можливих виграшів у бонусних раундах.

Хто Любить Грати в Слоти Новоматік Онлайн Безкоштовно без Реєстрації

На відміну від інших провайдерів слоти Novomatic завжди були доступні у безкоштовному режимі. Демо-версії цього виробника найбільше полюбилися тим, хто знає ці апарати із власного досвіду гри у клубах. Також вони прийшлися до душі багатьом з новачків та тим, хто немає наразі грошей для гри.

Окремо відзначаємо ще одну группу людей, для яких демо-версія це спосіб відточувати свої ігрові навички та власні уособлені стратегії.

Які Гральні Автомати чи Азартні Ігри від Novomatic Окрім Книжок Популярні ще

Асортимент продуктів Гамінатор неймовірно великий. Воно й не дивно, адже девелопер існує давно. За цей час компанією було виготовлено багато цікавинок. Окремо слід відзначити такі слоти як Marco Polo та Lucky Ladys Charm.

Марко Поло

Цей слот сповіщує нам про величезні відкриття та подорожі відомого мореплавця Марко Поло. Далекі землі, глибокі моря та секретні сховища &#; все це криє багатства та гроші.

Особливістю слота можна назвати досить цікаву бонусну гру з безкоштовними обертаннями. Справа в тому, що під час фріспінів користувач отримує додатковий множник &#; 2. А от якщо фріспіни буде подовжено, то множник збільшиться на одиницю. І так до нескінченності. Таким чином розмір винагороди може досягти величезних обсягів.

Лакі Леді

Якщо Марко Поло то апарат для чоловіків, то Lacky Ladys Charm суто жіноча справа. Всім давно відомо, що жінки також прагнуть насолодитись азартними потіхами. Вони обирають особливі ігри. Лакі Леді прийшлась їм до вподоби.

Звичайно ж справа не в виграшах, а в тому, що автомат наповнено жіночими рожевими кольорами та відповідною мелодійною музикою. Адже жінки так полюбляють рожеве.

Азартні ігри Novomatic

Спроби зробити цікаві азартні ігри від Новоматік були, одначе з часом компанія зрозуміла, що в бізнесі треба робити те, що в тебе виходить найкраще. Тож виробництво було фактично скасовано і зосереджено виключно на слотах.

Де Можна Грати у Online Slot Апарати від Новоматік на Реальні Гроші

Якщо ви цінуєте власні кошти, то ми рекомендуємо грати у слоти компанії Новоматік лише у ліцензованих онлайн казино. Таку ліцензію мають усі заклади, що представлені в нашому рейтингу. Тож обравши заклад саме у нас ви можете бути впевнені у власному захисті. У ці складні часи треба цінувати захист і довіряти лише перевіреним брендам.

На сайтах, які представлені у нас ви можете знайти не тільки Book of Ra, але й багато інших продуктів цього провайдера. Окрім вже згадуваних вам будуть доступні Columbus, Dolphins Paerl, Bananas go Bahamas та інші.

Гра у Book of Ra від Novomatic в Казино на Гроші це Легально?

Якщо онлайн казино отримало ліцензію від національної комісії КРАІЛ, то грати у ньому в слот апарат Книжки цілком легально і безпечно.

Чи Можна Пограти у Book of Ra на Android чи IOs?

Не дивлячись на те, що Книга Ра була створена понад 20 років тому компанія постійно її підтримує та оптимізує під сучасні умови. Однією з таких умов є стрімко зростаючий мобільний трафік. Тож ви можете бути впевнені у тому, що зможете грати в слот як з телефона чи смартфона, так і з планшета чи будь-якого іншого мобільного пристрою.

Схема Слот-Ігри Книга Ра

Гральний автомат Book of Ra має 9 активних ліній і 5 барабанів. Кількість активних ліній та ставку на кожну з них можна змінювати. Таким чином ви підлаштуєте під себе власну комфортну стратегію.

Слот має спеціальний символ у вигляді тієї самої древньої книги. Три такі символи надають можливість отримати 10 фріспінів. Під час фріспінів гра обирає спеціальний символ. Цей символ у разі випадіння може розширюватись на весь барабан. Це робить шанс випадіння великого виграшу надзвичайно високим.

Схема Слот-Ігри Книга Ра

Плюси та Мінуси Слота Book of Ra

Плюси

&#; Легко зрозуміла схема гри
&#; Красивий дизайн та сюжет
&#; Неймовірно високий рівень потенційно можливого виграшу
&#; Часте випадіння бонусної гри
&#; Великий пул слота

Мінуси

&#; Наявність не у всіх казино з українською ліцензією
&#; Застаріле звукове супроводження
&#; Багато підробок

•    Згідно результатів опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг», лише 11% опитаних вважають, що гральний бізнес потрібно легалізувати в Україні без жодних обмежень, 27% – підтримують легалізацію, але за умови створення спеціальних зон для грального бізнесу, водночас майже 60% не підтримують легалізацію за жодних умов. 

•    Майже половина опитаних вважають, що в Україні повинні бути дозволені лотереї, чверть – ставки в букмекерських конторах і казино (при чому ставлення до легалізації казино покращилося). Найгірше ставлення до легалізації інтернет казино (12%), ігрових автоматів (12%), гри в карти на гроші (11%).

•    25% опитаних вважають себе азартними людьми. Натомість більшість (73%) азартними себе не вважають. Більш азартними є чоловіки, молодь, люди з вищими статками.

•    Варто зазначити, що за останні два роки кількість респондентів, які вважають себе азартними, не змінилась, водночас, ставлення до азартних ігор в Україні погіршилося.

•    Так, 28% опитаних позитивно ставляться до азартних ігор, які не передбачають грошових ставок або виграшів (у р – 46%). Дві третини – ставляться негативно (у р – 49%).

•    Водночас, лише 10% позитивно ставляться до азартних ігор на гроші, тоді як 85% – негативно. Більш лояльне ставлення серед азартних людей, передусім це стосується чоловіків молодшого  та середнього віку, серед яких позитивне ставлення до азартних ігор на гроші (16%) майже втричі переважає аналогічний показник серед жінок (6%).

•    Більшість опитаних (84%) не грали особисто в будь-які азартні ігри на гроші за останні п’ять років, водночас 3% опитаних грали часто, 9% – кілька разів, 3% – один раз.

•    За останні два роки кількість респондентів, які грали в ігри на гроші майже не змінилась.

•    Майже половина азартних людей грали хоча б раз в азартні ігри на гроші протягом останніх п’яти років, зазвичай, це чоловіки середнього та молодшого віку з відносно вищим рівнем доходів та статків.

•    Найчастіше вони грали в лотереї (31%) та робили ставки в букмекерських конторах (29%). Чверть грали на ігрових автоматах, стільки ж – в карти на гроші, кожен шостий – в інтернет казино, кожен десятий – в казино.

•    Серед людей, які не грали в азартні ігри, найбільш поширеним є твердження, що гроші потрібно заробляти, а не вигравати (48%), третина – не вірить організаторам таких ігор.


Аудиторія: населення України від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність: респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,2%. Терміни проведення дослідження: вересня р.
 

Дивитись
презентацію

Ви можете пореглянути презентацію
on-line та завантажити її повну версію
собі на комп'ютер

Завантажити повну версію

Ставлення українців до азартних ігор

 За результатами опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг», лише 24% опитаних українців вважають себе азартними людьми. 75% респондентів вважать, що їм не притаманна така риса. Азартних більше серед містян, чоловіків, молодших осіб, працюючих та більш освічених. 

46% опитаних позитивно ставляться до азартних ігор, які не передбачають грошових ставок або виграшів. Найкраще ставлення до такого виду розваг на Півдні. Також більш прихильні до них мешканці міст, чоловіки, молодші респонденти та більш забезпечені. Водночас, до ігор на гроші позитивно ставляться лише 11%. Загалом чим вищий рівень освіти та доходи, тим краще ставлення до подібних занять.

 

Понад 70% вважають, що азартні ігри можуть призвести до залежності, ще кожен п’ятий швидше згоден з цією думкою. Водночас лише % опитаних зазначили, що вони особисто або їхні родичі потрапляли у таку залежність.

 

74% респондентів вважають, що у випадку потрапляння в залежність від азартних ігор відповідальність в першу чергу за це несе сама людина. 22% говорять, що відповідальність повинен нести організатор таких розваг. 

 

67% респондентів вважають, що повнолітня людина має право грати в азартні ігри на гроші, 27% мають протилежну думку. Чоловіки, ті, хто мешкають у містах, молодші респонденти, більш освічені та заможніші сильніше переконані у тому, що повнолітня людина має право самостійно вирішувати грати, чи не грати їй у азартні ігри. 

 

Серед азартних ігор найбільш прихильно респонденти ставляться до лотерей – 32% підтримують такий вид занять, водночас 60% не підтримують. До ставок у букмекерських конторах позитивно ставляться 17%, негативно - 76%. До гри в казино позитивно відносяться 13%, негативно - 83%. До інтернет-казино – 8% та 86% відповідно, гри в карти на гроші − 8% та 88%, ігрових автоматів − 7% та 91%. Чим старші респонденти та чим нижчий їхній достаток, тим гірше ставлення до різного виду азартних ігор.

 

83% опитаних зазначили, що не грали за останні п’ять років в азартні ігри на гроші. Водночас 17% сказали, що мали такий досвід як мінімум один раз за цей період. Грали на гроші дещо більш жителі міст, чоловіки, молодші та більш забезпечені. Серед тих, хто вважає себе азартною людиною, таких практично половина. 

 

Серед ігор на гроші, в які респонденти грали за останні п’ять років, респонденти найчастіше називали лотереї (23% заявили, що мали такий досвід). Натомість в інші ігри респонденти грали нечасто. Ставки в букмекерських конторах як мінімум один раз за п’ять років робили 8% опитаних, грали на гральних автоматах 8%, в карти на гроші – 7%, інтернет-казино – 4%, казино – 3%. Частіше грали за останні п’ять років молодші та більш заможні респонденти. 

 

На питання «Хотіли б Ви зіграти в такі азартні ігри на гроші у майбутньому?» серед перелічених варіантів найчастіше респонденти обирали такий вид ігор як лотереї (21%). Зробити ставки у букмекерських конторах хотіли б лише 9% опитаних, зіграти в казино 8%, в карти на гроші – 6%, на гральних автоматах – 5%, в інтернет казино – 5% опитаних. Більше бажання зіграти у майбутньому в азартні ігри висловлювали молодші та більш заможніші респонденти.

 

Про заборону грального бізнесу в Україні знають 87% опитаних, не знають – 13%. Підтримують цю заборону 73%, не підтримують 22% опитаних. Тих, хто підтримує її, більше серед старших, жінок та менш заможних. 

 

Водночас оцінка наслідків заборони грального бізнесу протилежно різниться від підтримки її заборони. Лише 17% вважають, що вона виявилася успішною, натомість 71% говорять, що вона була скоріше або цілком неуспішною. 79% респондентів вважають, що заборона сприяла переходу цього виду діяльності у тіньовий сектор економіки (13% так не вважають), 57% вважають, що вона привела до зменшення надходжень до державного та місцевого бюджетів (27% так не вважають). 43% стверджують, що заборона грального бізнесу призвела до зменшення кількості робочих місць, водночас майже стільки ж мають протилежну думку. Майже половина переконані, що такі дії держави жодним чином не вплинули на зменшення кількості людей, які витрачають гроші на азартні ігри (40% мають іншу думку).  57% вважають, що заборона не сприяла зменшенню кількості залежних від азартних ігор людей. Водночас 33% висловили протилежну твердження. 

 

Серед азартних ігор, які можуть бути дозволені в Україні 58% опитаних зазначили, що такими можуть бути лотереї. 25% мають подібну думку про ставки в букмекерських конторах, 18% − щодо казино, 11% − щодо інтернет-казино, 9% − щодо ігрових автоматів, 7% − щодо гри в карти на гроші. Водночас третина опитаних вважають, що жодна із перелічених ігор не має бути дозволена в Україні. Чи молодші та заможніші респонденти, тим лояльніше у них ставлення до різного виду азартних ігор та дозволу їх організації в Україні. 

 

45% вважають, що немає жодних переваг від можливої легалізації грального бізнесу в Україні. Натомість 38% стверджують, що внаслідок легалізації держава могла б отримати додаткові гроші, які буде платити гральний бізнес як податки. Кожен п’ятий думає, що легалізація сприяла б зниженню корупції у цій сфері, або ж створенню нових робочих місць. По 12% переконані, що дозвіл на ведення ігрового бізнесу привернув би іноземних туристів в Україну, або ж сприяв розвитку підприємництва.

 

34% респондентів вважають, що однією із умов легалізації грального бізнесу є заснування спеціальних зон (наприклад як Лас-Вегас в США), де б дозволили будувати гральні заклади. 29% стверджують що легалізація можлива через встановлення для компаній, які займаються гральним бізнесом, високих штрафів або повного позбавлення ліцензії за порушення правил ведення бізнесу (наприклад, допуск неповнолітніх, залежних і т.п.). 22% думають, що дозволити відкривати гральні зали треба тільки в дорогих готелях для того, щоб обмежити аудиторію для гри тільки заможними громадянами. 21% переконані, що однією із умов легалізації повинно бути встановлення обов'язкової заборони на відвідування гральних закладів особам, яких відносять до залежних від азартних ігор (наприклад, на прохання родичів чи правоохоронних органів). Лише 8% переконані, що можна легалізувати гральний бізнес за умов повної свободи підприємців за виключенням сплати податків. Незважаючи на вищезазначене 36% все одно стверджують, що легалізація неприйнятна за жодних умов. 

 

Чверть опитаних вважають, що допустити на ігровий ринок України в разі його легалізації в найближчому майбутньому можна лише українські компанії, 7% думають, що такий дозвіл можна надати компаніям з ЄС, 2% − з США, і менше 1% − з Росії. 20% переконані, що не потрібно робити жодних обмежень для компаній з будь-якої країни світу. Водночас 40% стверджують, що такого дозволу не можна надавати нікому.

 

 

Аудиторія: населення України від 18 років і старші. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність: респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,2%. Терміни проведення: березня р.

Майже 60% українців не підтримують легалізацію грального бізнесу за жодних умов, - "Рейтинг"

Майже 60% українців не підтримують легалізацію грального бізнесу за жодних умов, -

Згідно з результатами опитування, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг", лише 11% опитаних вважають, що гральний бізнес потрібно легалізувати в Україні без будь-яких обмежень, 27% - підтримують легалізацію, але за умови створення спеціальних зон для грального бізнесу, водночас майже 60 % не підтримують легалізацію за жодних умов.

Про це йдеться в інформації Рейтингу.

• Майже половина опитаних вважають, що в Україні повинні бути дозволені лотереї, чверть – ставки в букмекерських конторах і казино (при чому ставлення до легалізації казино покращилося). Найгірше ставлення до легалізації інтернет казино (12%), ігрових автоматів (12%), гри в карти на гроші (11%).

• 25% опитаних вважають себе азартними людьми. Натомість більшість (73%) азартними себе не вважають. Більш азартними є чоловіки, молодь, люди з вищими статками.

• Варто зазначити, що за останні два роки кількість респондентів, які вважають себе азартними, не змінилась, водночас, ставлення до азартних ігор в Україні погіршилося.

• Так, 28% опитаних позитивно ставляться до азартних ігор, які не передбачають грошових ставок або виграшів (у р – 46%). Дві третини – ставляться негативно (у р – 49%).

• Водночас, лише 10% позитивно ставляться до азартних ігор на гроші, тоді як 85% – негативно. Більш лояльне ставлення серед азартних людей, передусім це стосується чоловіків молодшого та середнього віку, серед яких позитивне ставлення до азартних ігор на гроші (16%) майже втричі переважає аналогічний показник серед жінок (6%).

• Більшість опитаних (84%) не грали особисто в будь-які азартні ігри на гроші за останні п’ять років, водночас 3% опитаних грали часто, 9% – кілька разів, 3% – один раз.

• За останні два роки кількість респондентів, які грали в ігри на гроші майже не змінилась.

• Майже половина азартних людей грали хоча б раз в азартні ігри на гроші протягом останніх п’яти років, зазвичай, це чоловіки середнього та молодшого віку з відносно вищим рівнем доходів та статків.

• Найчастіше вони грали в лотереї (31%) та робили ставки в букмекерських конторах (29%). Чверть грали на ігрових автоматах, стільки ж – в карти на гроші, кожен шостий – в інтернет казино, кожен десятий – в казино.

• Серед людей, які не грали в азартні ігри, найбільш поширеним є твердження, що гроші потрібно заробляти, а не вигравати (48%), третина – не вірить організаторам таких ігор.

Аудиторія: населення України від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність: респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,2%. Терміни проведення дослідження: вересня р.

nest...

казино с бесплатным фрибетом Игровой автомат Won Won Rich играть бесплатно ᐈ Игровой Автомат Big Panda Играть Онлайн Бесплатно Amatic™ играть онлайн бесплатно 3 лет Игровой автомат Yamato играть бесплатно рекламе казино vulkan игровые автоматы бесплатно игры онлайн казино на деньги Treasure Island игровой автомат Quickspin казино калигула гта са фото вабанк казино отзывы казино фрэнк синатра slottica казино бездепозитный бонус отзывы мопс казино большое казино монтекарло вкладка с реклама казино вулкан в хроме биткоин казино 999 вулкан россия казино гаминатор игровые автоматы бесплатно лицензионное казино как проверить подлинность CandyLicious игровой автомат Gameplay Interactive Безкоштовний ігровий автомат Just Jewels Deluxe как использовать на 888 poker ставку на казино почему закрывают онлайн казино Игровой автомат Prohibition играть бесплатно